Jak zwiększyć wartość auta przed sprzedażą?

Jak zwiększyć wartość auta przed sprzedażą?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Utrzymanie początkowej wartości samochodu nie jest łatwe. Proces będzie wymagał czasu, wysiłku i pieniędzy, ale ostatecznie zwiększy się jego wartość oraz niewątpliwie przyciągnie on do siebie niejedną osobą, chcącą dokonać zakupu.

Utrzymuj samochód w dobrym stanie

Wielu kupujących pozwoli, by pierwsze wrażenia wpłynęły na ich ocenę i odczytają brud na iw  samochodzie jako oznakę czegoś, o co nie dbano. Bryzgające błoto z boku może bardzo łatwo wywołać obrazy brawurowej jazdy i stać się symbolem nieuważnego właściciela. Nawet dla najbardziej logicznych kupujących brudny samochód oznacza potencjalne kłopoty.

Kiedy już zadbasz odpowiednio o swój samochód, musisz pomyśleć o sposobie sprzedaży. Może to być strona internetowa typu OLX, Otomoto lub stacjonarne punkty sprzedaży, np. skup aut Szczecin będzie tutaj idealnym miejscem, w którym znajdziemy placówki skupujące samochody.

Profesjonalna myjnia

Czyszczenie samochodu w celu sprzedaży nie kosztuje ziemi, ale naprawdę pomaga przekonać kupujących, że warto zapłacić wyższą cenę. Za około 750 zł profesjonalne myjnie samochodowe mogą sprawić, że wnętrze będzie wyglądać elegancko i gładko, a karoseria będzie lśniąca. Upewnij się, że czyszczenie samochodu obejmuje detale i woskowanie, aby uzyskać świeży blask niczym z salonu, który sprawi, że Twój samochód będzie wyglądał świetnie zarówno na zdjęciach, jak i na drodze.

Wnętrze samochodu

Nigdy nie używaj płynu do mycia naczyń do czyszczenia samochodu – jeśli chcesz zachować wykończenie samochodu, musisz używać produktów przeznaczonych wyłącznie do mycia samochodu. Pamiętaj, by czyścić auto od góry do dołu. Pozwala to uniknąć rozprzestrzeniania się brudu i zarysowania lakieru małymi cząstkami piasku. Aby przywrócić blask lakieru samochodu i przywrócić do życia zmęczone kolory, musisz go woskować i wypolerować. Dzięki temu Twój samochód będzie wyglądał jak nowy, a to naprawdę zrobi wrażenie na kupujących.

Otwórz maskę i spraw, aby wszystko wyglądało jak nowe za pomocą środka odtłuszczającego i czyszczącego do silnika. Jeśli masz ochotę użyć myjki ciśnieniowej, upewnij się, że ustawiłeś ją na niskim poziomie.

Nie zapomnij o wnętrzu. Nie jest złym pomysłem wymiana dywaników, jeśli są zużyte z powodu tak ważnego pierwszego wrażenia.

Istnieje wiele łatwych sposobów ochrony deski rozdzielczej przed szkodliwym działaniem promieni UV. Twój lokalny sklep motoryzacyjny będzie posiadał szereg środków ochronnych, które mogą przedłużyć żywotność i zapobiegać blaknięciu winylu, gumy, skóry i plastiku w Twoim samochodzie.

Oprócz mycia, możesz pomyśleć o zakupie dodatkowych urządzeń do auta, jak transmiter FM, które na pewno zwiększą jego ogólną wartość.

Koła

Przy absolutnym minimum opony, felgi i kołpaki będą wymagały dobrego, starego czyszczenia. Jeśli jednak Twoje bieżniki są ograniczone do absolutnego minimum, być może będziesz musiał rozważyć trochę więcej.

Błyszczące koła wyglądają jak nowe. Możesz szybko usunąć cały brud z kół, a nawet ożywić wyblakłe opony, wcierając jakiś produkt do polerowania opon. Profesjonalne kosmetyki możesz znaleźć na wielu stronach internetowych m.in.: smartmoto.pl/.

Błędem jest sprzedaż samochodu z oponami, wyglądającymi na zużyte z uwagi na to, że kupiec i tak odliczy sobie w głowie tę wadę. Opony są często używane jako wskaźnik troski o resztę samochodu. Wymiana zużytej opony to dobrze wydane pieniądze – i zawsze możesz po prostu zamienić ją na zapasową.

Jeśli chodzi o felgi, to prawdopodobnie nie opłaca się wymienić nieestetycznych zarysowań felg, ale wymiana łuszczących się lub wgniecionych kołpaków może być tania. Nie trzeba dodawać, że jeśli brakuje kołpaka, należy go zawsze wymienić przed wystawieniem samochodu na sprzedaż.

Światła

Światła, podobnie jak opony, są często używane przez kupujących jako wskazówka dotycząca stanu reszty samochodu. Poświęcenie trochę czasu na ich prawidłowe ustawienie sprawi, że kupujący wydadzą trochę więcej. Brudne reflektory i połamane tylne światła nie pomogą Ci w przekonaniu kupującego, że to ukochane auto.

Istnieje wiele tanich, skutecznych środków do czyszczenia reflektorów, które naprawdę mogą sprawić, że porysowane i zamglone plastikowe osłony reflektorów będą jasne i wyraźne. Czyszczenie ich nie zajmie w ogóle czasu, ale używaj odpowiednich rzeczy do pracy. Będziesz potrzebować środka czyszczącego, który został stworzony do tego zadania, aby uzyskać pożądane wyniki.

Nie trzeba dodawać, że jeśli światła w Twoim samochodzie są przepalone, powinieneś je wymienić. Obniżenie wartości Twojego samochodu będzie znacznie większe niż koszt małej żarówki.

Karoseria i lakier

Na karoserii i lakierze pojawią się wgniecenia i zadrapania w trakcie użytkowania samochodu. Słońce, zanieczyszczenia i ptasie odchody niszczą farbę. Efektem końcowym może być samochód, którego nadwozie i lakier obniżają jego cenę. 

Bezlakierowa naprawa wgnieceń może czasami stanowić dobrą alternatywę dla bardziej tradycyjnych napraw blacharskich, jeśli masz tylko małe wgniecenia. Specjalistycznymi narzędziami wmasowujemy wgniecione nadwozie do pierwotnego stanu bez konieczności ponownego malowania. 

Większe wgniecenia, takie jak uderzenia od innych drzwi samochodu lub zadrapania parkingowe, mogą wymagać szerszego wypełnienia, malowania i lakierowania oferowanego przez warsztaty blacharskie. Chociaż wiąże się to z większymi kosztami, widok dużego wgniecenia poważnie obniży również twoją cenę wywoławczą. 

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*