Hyundai Santa Fe – dlaczego powinieneś go mieć?

Hyundai Santa Fe – dlaczego powinieneś go mieć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Hyundai Santa Fe jest flagowym SUV-em południowokoreańskiego koncernu w Europie z 2021 r. Zmiany dotyczą głównie jego konstrukcji – karoserii i wnętrza, co w efekcie daje więcej przestrzeni i komfortu. 

SUV zachwyca znacznie odważniejszą i zapadającą w pamięć stylistyką. Idealnie zgrywa się z technologią, która czeka na kierowcę w środku. To m.in. hybrydowe układy napędowe i najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa.

Hyundai Santa Fe – co charakteryzuje ten samochód?

Hyundai Santa Fe został zaprojektowany zupełnie od podstaw. Tak duża rewolucja jest związana z tym, że to flagowy model SUV-a w Europie. Rozwiązania konstruktorów wpływają na to, że główne cechy, którymi wyróżnia się Hyundai Santa Fe – przestronność, wygoda i większa moc – plasują go na wysokiej pozycji w tym segmencie aut.

W samochodach z nowej linii zastosowano zelektryfikowane zespoły napędowe. Dzięki nim poziom emisji jest znacznie niższy, a moc większa. Dzieje się to za sprawą skutecznych i ekonomicznych układów napędowych Hybrid i plug-in. Według producentów, Hyundai Santa Fe jest większy, piękniejszy i lepszy. Odnosi się to również do wyglądu jego karoserii. To połączenie mocnych rys z delikatnym wyrafinowaniem, co jest oryginalnym zabiegiem, jeżeli chodzi o segment aut SUV.

Całość uzupełniają rozwiązania, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo kierowcy, a także pasażerom. Są to zaawansowane funkcje bezpieczeństwa oraz układu wspomagania jazdy. 

Ochrona środowiska – reakcja Hyundai na aktualne problemy świata

Elektrośmieci, emisja CO2 i zanieczyszczenia chemiczne to najpoważniejsze problemy, z jakimi zmaga się aktualnie świat. Ich ilość zapisuje się w monstrualnych liczbach – w efekcie coraz bardziej zagrażają one przyszłości kolejnych pokoleń. Nie można być wobec tego obojętnym i Hyundai znakomicie zdaje sobie z tego sprawę. Potwierdzają to liczne rozwiązania, które mają na celu ograniczenie zanieczyszczeń przedostających się do środowiska.

Konstruktorzy stosują zaawansowane technologie, które zapewniają znacznie większy komfort i bezpieczeństwo w porównaniu z innymi producentami, a także starszymi modelami. Nowa gama silników wyróżnia się niższą emisją CO2, a także nowymi hybrydowymi układami napędowymi typu plug-in.

Bezpieczeństwo na drodze – zaawansowane systemy zapewniają znakomitą sterowność

W Hyundai Santa Fe zastosowano rozwiązania, które optymalizują sterowanie minimalizujące poślizg kół na śliskiej i zaśnieżonej nawierzchni. Dzieje się to za sprawą dostosowania momentu obrotowego silnika, wzorca zmiany biegów, kontroli trakcji, a także rozdziału momentu obrotowego na wszystkie cztery koła. Dzięki temu samochód nie zawiedzie kierowcy w skrajnych sytuacjach, jak manewrowanie na oblodzonej, zaśnieżonej lub oszronionej drodze, a także zapewni bezpieczeństwo pasażerom.

Dodatkowe funkcje w Hyundai Santa Fe

Santa Fe oferuje również wiele praktycznych funkcji, które wpływają na ogromny komfort korzystania z pojazdu. Pierwszą z nich jest zdalne blokowanie i odblokowanie drzwi z poziomu aplikacji. Kolejną praktyczną funkcją jest wyznaczanie prac przy pomocy potężnych serwerów w chmurze Hyundai.

Dzięki temu można precyzyjniej określić czas dojazdu, a także wyznaczyć trasę. Całość dopełnia możliwość sterowania funkcjami samochodu za pomocą smartfona lub poleceń głosowych za sprawą usługi łączności Bluelink.

Zdj. główne: The Punisher/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*