Dacia Spring – czy ten pojazd elektryczny zrewolucjonizuje rynek?

Dacia Spring – czy ten pojazd elektryczny zrewolucjonizuje rynek?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jesienią 2020 roku marka Dacia przedstawiła swój pierwszy samochód elektryczny: Spring Electric. Jakie są jego zalety i wady? Czy warto się na niego zdecydować? Podpowiadamy!

Dacia Spring Electric – co to za auto?

Dacia Spring Electric wyróżnia się spośród innych modeli rumuńskiego producenta ze względu na dwie cechy – jest to jego pierwsze auto elektryczne i do tego najmniejsze. Linia nadwozia pojazdu została wzbogacona cechami SUV-ów, takimi jak: zwiększony prześwit, poszerzone nadkola, relingi dachowe, wzmocniona przednia część spodu nadwozia i tylna osłona podwozia.

Niezaprzeczalnymi zaletami auta są na pewno wszechstronne wnętrze, dobrze widoczny procent naładowania baterii oraz płynność jazdy. Osoby testujące Dacia Spring Electric twierdzą jednak, że auto nadaje się przede wszystkim do wykorzystywania w carsharingu – co zresztą przyznaje sam producent. Zdecydowanie lepiej będzie spisywać się na krótszych niż na dłuższych dystansach.

Ile kosztuje nowa Dacia?

Dacia Spring Electric to obecnie najtańsze auto elektryczne na rynku. Wersję podstawową możemy kupić od 76 900 złotych, co w porównaniu z innymi pojazdami zasilanymi prądem jest ceną wyjątkowo niską.

Photo by Ramon Costa/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*