Toyota Highlander – SUV dla wymagających

Toyota Highlander – SUV dla wymagających
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Toyota Highlander jest największym i jednym z najbardziej imponujących samochodów japońskiego producenta. Co się na to składa?

Toyota Highlander – o samochodzie w pigułce

Choć SUV-y swój prime time przeżywają od mniej więcej półtorej dekady, wcale nie oznacza to, że wcześniej na rynku nie mogliśmy zauważyć żadnych modeli tego typu. Idealnym przykładem jest tutaj Toyota Highlander, będąca największym samochodem w osobowej gamie japońskiego producenta. Oczywiście zanim SUV-y zaczęły rządzić w Europie, posiadały pewną popularność za Oceanem Atlantyckim i to właśnie w rynek Stanów Zjednoczonych pierwotnie celowała Toyota ze wspominanym dzisiaj modelem.

Pierwszy Highlander powstawał na platformie Toyoty RAV4, co sprawiało między innymi, iż pojazd ten cechował się zaledwie pięcioma miejscami. Już teraz możemy zaś dodać, że obecnie Highlander jest w stanie bez trudu przewieźć nawet siedem osób. W porównaniu z resztą gamy modelowej Japończyków Highalnder może być rozpatrywany jako samochód naprawdę luksusowy – mieści się on w segmencie E i cechuje się najwyższą technologią oraz komfortem. Za tym rzecz jasna idzie wysoka cena, o której jednak powiemy sobie więcej w kolejnym segmencie tego tekstu.

Co ma do zaoferowania najnowsza Toyota Highlander?

Toyota Highlander bez wątpienia jest samochodem do zadań specjalnych i bez problemu odnajdzie się on w wielu różnych zastosowaniach. Z jednej strony idealnie sprawdzi się jako samochód dla dużej rodziny ze względu na fakt posiadania aż siedmiu miejsc. Nawet jeżeli nie potrzebujemy aż tylu siedzeń, możemy łatwo je złożyć, a maksymalnie jesteśmy w stanie uzyskać przestrzeń załadunkową o pojemności aż 1909 litrów!

Tak duży bagażnik sprawia zaś, że Highlander sprawdzi się również do przewozu towarów. Uciąg na haku wynosi tu aż 2 tony, a inteligentny napęd na cztery koła sprawia, że Highlanderem dotrzemy w naprawdę wiele miejsc bez żadnego trudu. Pomaga w tym świetny silnik hybrydowy o pojemności 2,5 litra oraz o mocy 248 koni mechanicznych, który nie tylko pozwala na dynamiczną jazdę, ale również na radzenie sobie z trudnym terenem. W kryzysowych sytuacjach na tylne koła może bowiem zostać dostarczony moment obrotowy w wysokości… 1300 Nm! Nie można również zapomnieć o wszystkich najnowszych funkcjach komfortu oraz systemach bezpieczeństwa, z czego Toyota niewątpliwie w ostatnich latach słynie.

Toyota Highlander – cennik

Toyota Highlander jest SUV-em z wyższej półki i nie powinien nas dziwić fakt, że kupno tego modelu może nas naprawdę sporo kosztować. Nawet najniższa wersja wyposażenia Comfort będzie wiązała się z wydatkiem rzędu 242 800 złotych. Edycja Prestige to koszt minimum 264 200 złotych, zaś za topową odmianę Executive Style zapłacimy nie mniej niż 285 500 złotych. Patrząc jednak na możliwości tego modelu, są to mimo wszystko ceny naprawdę adekwatne i zrozumiałe.

Zdj. główne: Gabriel Tovar/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*