Stellantis liderem w Europie pod względem sprzedanych samochodów w I kwartale 2021 roku!

Stellantis liderem w Europie pod względem sprzedanych samochodów w I kwartale 2021 roku!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsze miejsce koncernu zapewnił udział w rynku wynoszący 23,6%. Jak informuje marka, wzrost całkowitej sprzedaży samochodów wyniósł 10,8% rok do roku. Co ciekawe, wzrosty osiągnięto w większości kluczowych krajowych rynkach zbytu.

Na uznanie zasługuje także segment samochodów elektrycznych spod znaku Stellantis. Zarówno Peugeot 208 jaki i nowy Fiat 500 znajdują się na podium zelektryfikowanych samochodów w swoich segmentach. Największe wzrosty sprzedażowe miały miejsce we: Włoszech (+27,2%), Austrii (+22,1%) i Francji (+17,6%). Poza tym, Stellantis nadal może pochwalić się fotelem lidera w takich państwach jak: Belgia, Francja, Grecja, Węgry, Litwa, Włochy, Portugalia, czy też Hiszpania.

Głównymi czynnikami, które przyczyniły się do osiągnięcia tego doskonałego wyniku, jakim jest zajęcie pierwszego miejsca wśród europejskich producentów w pierwszym kwartale 2021 roku, zaledwie trzy miesiące od powstania Stellantis, są: po pierwsze – wspaniała praca zespołowa i zaangażowanie wszystkich pracowników Stellantis, a po drugie – doskonałe portfolio marek oferujące kompletną gamę produktów spełniających oczekiwania naszych Klientów.

przekonuje Maxime Picat, dyrektor operacyjny Enlarged Europe

Co więcej, Stellantis zajmuje także pierwsze miejsce na rynku europejskim pod względem samochodów dostawczych z wynikiem 34,3%.

(Fot. materiały prasowe Stallantis)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*