Renault Captur z napędem LPG – poznaj ten model!

Renault Captur z napędem LPG – poznaj ten model!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Renault Captur z fabrycznym napędem na gaz? To ciekawe rozwiązanie, które zostało wprowadzone już kilka lat temu. Opcja bez dwóch zdań dla oszczędnych, a przy tym wciąż świetnie spisująca się podczas jazdy w mieście. Co warto wiedzieć o tym modelu?

Co warto wiedzieć o napędzie w Capturze?

Renault ciekawie uzupełniło gamę dostępnych jednostek silnikowych oraz napędów w ostatnim czasie. Przykładem tego jest właśnie Captur, który wraz z Clio zasilił szeregi samochodów napędzanych gazem. Warto podkreślić, że nie jest to oczywiście tylko i wyłącznie LPG, ale również silnik benzynowy o mocy 100 koni mechanicznych. Jednostka o pojemności jednego litra to połączenie niskich kosztów eksploatacji oraz naprawdę niezłych osiągów.

Fabryczna instalacja LPG ma jedną ważną zaletę, praktycznie nie rzuca się w oczy. Dopiero na desce rozdzielczej możemy znaleźć różnicę, a dokładnie po lewej jej stronie, gdzie znajduje się dedykowany przełącznik. Wlew gazu znalazł się pod klapką wlewu paliwa, co także na pierwszy rzut oka nie wskazuje, że konkretny pojazd jest napędzany gazem. W baku pomieścisz 48 litrów benzyny oraz 40 litrów gazu.

Wersja silnikowa – poznaj model LPG

Jedynym przedstawicielem z jednostką napędzaną również gazem jest wersja 1.0 TCe LPG o mocy 100 koni mechanicznych i momencie obrotowym 170 Nm, a wyposażono ją w 6-biegową skrzynię manualną. Pozwala to na osiągnięcie prędkości maksymalnej równej 173 kilometrów na godzinę. Do setki samochód przyspiesza w około 13 sekund, co jednak w mieście da się odczuć jako pojazd stosunkowo dynamiczny, bez problemów ruszający na przykład spod świateł. Średnie zużycie paliwa, mowa tutaj oczywiście o benzynie, wynosi w cyklu mieszanym około 6 litrów. Gazu spalisz natomiast w granicach od 7,5 do 8 litrów na sto przejechanych kilometrów. 

Nadwozie, bagażnik i wymiary

Renault Captur ma dokładnie 422,7 centymetra długości, 179,7 centymetra szerokości oraz z 157,6 centymetra wysokości. Rozstaw osi to 263,8 centymetra, co sprawia, że mimo iż można uznać, że jest to crossover, wciąż jazda nim w mieście będzie należeć do bardzo przyjemnych i bezproblemowych.

Bazowa pojemność bagażnika w tym modelu wynosi około 422 litrów, można ją jednak powiększyć do 1275 litrów. Nadwozie pojazdu prezentuje się świetnie, mały crossover kojarzyć się będzie z dwoma kolorami i dynamicznie zakrzywionymi reflektorami z przodu oraz z tyłu. Na uwagę zasługuje także stosunkowo duży prześwit.

Wersje wyposażenia do wyboru

W zależności od modelu i wersji cena Captura w LPG może się nieco od siebie różnić. Przede wszystkim jednak warto zauważyć, że podstawowa opcja jest naprawdę przystępna i bez dwóch zdań świetnie sprawdzi się podczas jazdy po mieście. Do Twojej dyspozycji producent oddał Tce 100 LPG Zen z wyposażeniem zawierającym między innymi manualną klimatyzację, elektryczne szyby, asystenta pasa ruchu czy system multimedialny EasyLink. 

Za wersję Intense z kolei przyjdzie Ci zapłacić więcej, ale dodatkowo możesz liczyć na kilka udogodnień. Świetnym przykładem będzie automatyczna klimatyzacja oraz 17-calowe obręcze z aluminium, które prezentują się świetnie. Ponadto otrzymasz czujnik deszczu, cyfrowe zegary o przekątnej 7 cali czy też fotochromatyczne lusterko wsteczne.

Zdj. główne: RAIS/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*