Jakie klucze do amortyzatorów wybrać?

Jakie klucze do amortyzatorów wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Miłośnicy jednośladów doskonale wiedzą, że o swoje maszyny trzeba odpowiednio o swoją maszynę zadbać, by służyła nam ona jak najdłużej. Motocykle to i tak sprzęty, które są wyjątkowo wytrzymałe i potrafią znieść nawet najbardziej niekorzystne warunki. Niemniej jednak znajdziemy w nich sporą grupę elementów, które ulegają wyjątkowo intensywnej eksploatacji. Na szczególną uwagę zasługuje samo zawieszenie motocykla, które jest narażone na wiele uszkodzeń. Główną rolę odgrywają w nim amortyzatory. W dużej mierze to one również wpływają na komfort jazdy, choć zużywają się niezwykle szybko. Motocykliści jednak doskonale wiedzą, że drobne prace naprawcze jak np. wymiana amortyzatorów, mogą być przeprowadzone we własnym zakresie. Niezbędne będą jednak odpowiednie klucze do amortyzatorów – jak można je wybrać?

Klucze do amortyzatorów i ich jakość

Wymiana amortyzatorów w motocyklu wcale nie jest tak trudnym zadaniem, na jakie może wyglądać. Jednak bez odpowiednich kluczy do amortyzatorów taka wymiana nie będzie absolutnie możliwa. Klucze do amortyzatorów stanowią jednak bardzo zróżnicowaną kategorię produktową i na rynku możemy spotkać się z kluczami różnorodnych producentów. Dla nas jednak najważniejszym parametrem powinna być jakość kluczy do amortyzatorów. Jak jednak ją rozpoznać? Otóż wystarczy wybrać klucze do amortyzatorów od zaufanego i renomowanego producenta. Jest on swoistą gwarancją tego, że takie klucze posłużą nam przy pierwszej i każdej kolejnej wymianie amortyzatorów. Z pewnością będzie to zakup nieco droższy, jednak można go potraktować jako inwestycję na lata.

Klucze do amortyzatorów muszą być dopasowane do modelu motocykla

Choć z reguły motocykle wyposażone są w takie same komponenty, to jednak mogą mieć one różne rozmiary. W praktyce więc niektóre amortyzatory mogą być większe, zaś inne nieco mniejsze. Pamiętajmy więc, by dopasować klucze do amortyzatorów idealnie do modelu naszego motocykla. Zwykle przy zakupie kluczy do amortyzatorów wyszczególnione są przy nich modele motocykli oraz ich roczniki, więc z dopasowaniem nie powinno być większego problemu.

A może cały zestaw kluczy do amortyzatorów?

Klucze do amortyzatorów może również kupić w komplecie np. ze ściągaczem do sprężyn. Wówczas będziemy mogli się cieszyć pełnym osprzętem, a sama wymiana amortyzatorów będzie jeszcze łatwiejsza. Znów warto wziąć pod uwagę fakt, że cały zestaw kluczy do amortyzatorów oraz ściągacza do sprężyn jest nieco większym wydatkiem, jednak z pewnością taki zakup będzie opłacalny.

Zdjęcie główne: pexels.com/Artem Podrez

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*