Jak zaoszczędzić na wydatkach związanych z paliwem?

Jak zaoszczędzić na wydatkach związanych z paliwem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym wydatki związane z tankowaniem auta nie będą stanowiły znacznego obciążenia domowego budżetu. Osoby zmotoryzowane coraz częściej wybierają bank kierowcy, co pozwala na uzyskanie dodatkowych rabatów czy dostęp do wartościowych programów lojalnościowych.

Bank kierowcy – czyli co?

Bank kierowcy to nic innego jak bank związany z konkretnym producentem samochodowym, np. Toyota. Choć oferta takiej instytucji skierowana jest do każdego klienta, na dodatkowe względy mogą liczyć osoby zmotoryzowane – szczególnie posiadające auta marki Toyota lub przymierzające się do sfinansowania pojazdu od tego producenta.

Jak płacić mniej za tankowanie pojazdu z bankiem przyjaznym kierowcy?

Zastanawiasz się, co bank kierowcy ma wspólnego z możliwością poczynienia oszczędności w związku z tankowaniem pojazdu? Okazuje się, że poprzez korzystanie z produktów finansowych faktycznie można sporo zyskać.

  • Dołącz do programu lojalnościowego

Jego przykładem może być program Tankuj Korzyści skierowany do posiadaczy Moto Konta z oferty Toyota Banku. Wystarczy pobrać specjalną aplikację, aby móc uzyskać zwrot kosztów tankowania auta – cashback wynosi nawet do 10%.

  • Skorzystaj z rabatów

Jeśli w ramach tego samego programu lojalnościowego zdecydujesz się wziąć Kredyt niższych rat Toyota Easy, wówczas możesz otrzymać zwrot do 600 zł. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczysz na tankowanie auta – taka kwota powinna ci wystarczyć nawet na 2-3 miesiące w przypadku optymalnego korzystania z samochodu.

Jak jeszcze możesz oszczędzać na paliwie?

Korzystanie z oferty banku kierowcy to tylko jeden ze sposobów na obniżanie kosztów tankowania pojazdu.

  • Pomyśl o zmianie auta na wersję hybrydową lub elektryczną

W przypadku samochodów hybrydowych zużycie benzyny będzie dużo niższe w porównaniu z autem z silnikiem benzynowym. Natomiast pojazd elektryczny sprawi, że na stacjach benzynowych będziesz pojawiał się bardzo rzadko – jednak tylko po to, aby zrobić sobie przerwę podczas podróży.

  • Wprowadź zasady ekonomicznej jazdy

Celem ekonomicznej jazdy jest ograniczenie spalania paliwa przy przejechaniu optymalnej ilości kilometrów. Nie jest to trudne zadanie – szczególnie, jeśli znasz zasady ecodrivingu.

Należy zatem pamiętać m.in. o: utrzymywaniu możliwie stałej prędkości, hamowaniu silnikiem, unikania przejazdów na krótkich trasach, zmianie biegów adekwatnie do prędkości osiąganej przez pojazd.

Pamiętaj jednak, że oszczędności wynikające z ecodrivingu nie zawsze będą wyraźnie zauważalne. Wiele zależy od tego, jak bardzo ekonomicznym będziesz kierowcą.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*