Jacy producenci oferują jeszcze minivany? Sprawdzamy

Jacy producenci oferują jeszcze minivany? Sprawdzamy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych modeli samochodów. Niestety minivany odchodzą w zapomnienie i producenci pojazdów osobowych coraz rzadziej decydują się na produkcje tych małych samochodów. Chcesz dowiedzieć się, jakie modele dostępne są jeszcze na rynku, czym się wyróżniają, a także od jakich producentów pochodzą? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem i wybierz dla siebie idealnego minivana. Spiesz się, ponieważ bardzo szybko znikają z rynku!

Minivany – czy są potrzebne?

Zanim dowiemy się, jakie minivany dostępne są jeszcze na rynku, warto odpowiedzieć na pytanie, czy są one w ogóle potrzebne? Czy to samochody uwielbiane tylko przez pewną grupę kierowców? Okazuje się, że minivany wybierane są bardzo często przez kobiety i rodziny z dziećmi. To bardzo wygodne pojazdy, które sprawiają, że wykonywanie niektórych manewrów, takich jak parkowanie staje się bardzo proste. Doskonale sprawdzają się na wyjeździe. Mimo to ich popularność znacząco spadła, kiedy na rynku zaczęły pojawiać się SUV-y. Od tego czasu liczba produkowanych minivanów cały czas maleje. Przekonaj się, jakie modele są nadal dostępne na rynku i przez jakich producentów są oferowane.

BMW 2 Active Tourer

Marka BMW ma w swojej ofercie minivany. Popularne modele produkowane przez tę niemiecką markę pojawiły się na rynku w 2014 roku. Dostępne są modele z sześciobiegową skrzynią manualną, a także ośmiobiegową skrzynia automatyczną. Warto wiedzieć, że modele te wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami, ale co więcej, są nowoczesne i zachwycają wyglądem. Wnętrze stworzone zostało w taki sposób, by zarówno pasażerowie  z tyłu, jak i kierowca mieli dużo miejsca i mogli czuć się swobodnie nawet podczas długiej wyprawy. Zbiornik paliwa ma pojemność 51 litrów. Bagażnik o pojemności od 4768 do 1510 litrów sprawia, że jest to pojazd naprawdę pakowany, dzięki czemu polecany jest większym rodzinom.

Dacia Lodgy

Kolejnym pojazdem, którym warto się zainteresować, szukając minivana, jest Lodgy, który znajduje się w ofercie producenta Dacia. Ten model nadal jest produkowany. Ma on pięciodrzwiowy typ nadwozia. Dostępne są pojazdy z pięciobiegową i sześciobiegową skrzynią manualną. Napęd na przód stosowany jest we wszystkich produkowanych pojazdach. Masa własna tego samochodu wynosi od 1165 do 1340 kilogramów. Zbiornik paliwa ma 50 litrów pojemności. Liczba miejsc w samochodzie to od 5 do 7. Bagażnik o pojemności do 2617 litrów sprawia, że jest to samochód idealny dla dużej rodziny. Świetnie sprawdzi się podczas dłuższych wakacji. 

Ford S-Max/Galaxy

Dużą popularnością cieszy się minivan pochodzący od producenta Ford. Model ten produkowany był w 2006 roku w pierwszej generacji. Obecnie jednak produkowana jest jego druga generacja, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania. Model ten dostępny jest w wersji z pięciobiegową i sześciobiegową skrzynią manualną. Oferowane są również pojazdy z sześciobiegową automatyczną skrzynią. To pojazdy, które mają od 5 do 7 miejsc dla pasażerów. Pojemność bagażnika wynosi od 285 do 2100 litrów. Jest to więc pakowny samochód, w którym bez trudu można zmieścić wiele walizek, a nawet wózek dziecięcy. Zbiornik o pojemności 70 litrów zastosowany jest w każdym z modeli.

To jedne z najpopularniejszych modeli minivanów, które do tej pory można spotkać na rynku. Warto wiedzieć, że większość z nich produkowana była lata temu, jednak obecnie tworzone są wersje z nowocześniejszym wyposażeniem. To samochody pojemne, dlatego tak często decydują się na nie osoby, które mają dzieci. Wiadomo, że w takim wypadku wyjazd na wakacje jest prawdziwym wyzwaniem, a zapakowanie do samochodu wszystkich walizek i przyborów potrzebnych do opieki nad dziećmi wymaga dużej przestrzeni.

Zdj. główne: Tobias Tullius/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*