Czy za 40 000 można kupić dobrego Mercedesa?

Czy za 40 000 można kupić dobrego Mercedesa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Klasyczna limuzyna, terenówka, a może samochód sportowy? Z kwotą 40 tysięcy możemy kupić prawie każdy rodzaj auta ze stajni Mercedesa. Na które modele szczególnie warto zwrócić uwagę?

Budżet 40 tysięcy złotych pozwoli na zakup rodzinnego sedana, luksusowej limuzyny, auta sportowego, a także crossovera. W tej cenie znajdziemy najczęściej Mercedesy, które wyprodukowano w pierwszej dekadzie XXI wieku. I choć te auta mają zwykle duży przebieg, to wśród nich nie brakuje egzemplarzy, które utrzymane są w świetnym stanie technicznym. Co je wyróżnia? Odporna na korozję karoseria, niezły standard wyposażenia oraz niezwykle wytrzymałe jednostki napędowe.  

Klasa B, czyli rodzinny minivan

Najmłodsze Mercedesy w cenie do 40 tysięcy złotych to Klasa B drugiej generacji (W246). Chodzi o rodzinne minivany o kompaktowych rozmiarach. W tym budżecie kupimy już auta z rocznika 2014 i starsze. Klasa B jest pierwszym modelem, który został seryjnie wyposażony w system ostrzegania przed kolizją. Ma wiele wspólnych elementów z pozycjonowaną nieco niżej Klasą A i podobnie jak mniejszy brat, został wyposażony w napęd na przednie koła. W tym segmencie do dyspozycji mamy oszczędne, wytrzymałe i wydajne silniki o pojemnościach od 1,6 do 1,9 l i mocy od 122 do 156 KM.

Klasyka, czyli Klasa C

Kwota 40 tysięcy złotych pozwoli też na zakup średniej klasy limuzyny oznaczonej jako Klasa C. W tym przedziale cenowym dostępne są auta trzeciej generacji tego modelu, który produkowany był w latach 2007-2014 (wersja W204). Jego cechy charakterystyczne to eleganckie nadwozie o sportowym charakterze, karoseria odporna na rdzę oraz wydajne silniki benzynowe i wysokoprężne, z których słynie niemiecka marka. Do wyboru mamy kilka wersji nadwozia: sedan, kombi, coupe oraz sportowy hatchback.

Więcej luksusu, czyli Klasa E

Wyższy standard znajdziemy w popularnym Mercedesie Klasa E. Budżet 40 tysięcy złotych pozwoli w tej chwili na zakup aut trzeciej generacji tego modelu (kod W211 dla wersji sedan i S211 dla wersji kombi), który produkowany był w latach 2002-2009. To auto, które jest znacznie bardziej odporne na rdzę od okrytego złą sławą poprzednika (wcielenia W211), a do tego niezawodne i świetnie wyposażone nawet w wersjach podstawowych. W przypadku tego modelu do wyboru mamy szeroką gamę silników diesla i benzyniaków. 

Limuzyny w wersji premium

Dla tych, którzy rozglądają się za luksusową limuzyną, najlepszym rozwiązaniem będzie mercedes Klasa S. To flagowy model mercedesa, a jednocześnie najpopularniejszy samochód na świecie w prestiżowym segmencie F. W kwocie do 40 tysięcy złotych możemy znaleźć modele czwartej (W220) lub piątej generacji (W221), wyprodukowane między 2000 a 2006 rokiem. Niech nie zniechęca nas duży przebieg poszczególnych egzemplarzy. Te samochody mają pancerne jednostki napędowe, a ich karoserie bardzo dobrze znoszą upływ czasu, podobnie jak materiały, z których wykonano wnętrza. Klasa S jest świetnie wyposażona, do tego oferuje dużo przestrzeni dla kierowcy i pasażerów.

A może coupe lub roadster?

Miłośnicy stylu i świetnych osiągów mogą wybierać wśród wielu różnych modeli Mercedesa o sportowym charakterze. Chodzi między innymi o modele CLK, SLK i SL, a także usportowione wersje limuzyn klas C, E i S. Najwięcej oferowanych obecnie egzemplarzy w tych segmentach wyprodukowano między końcówką lat 90. a rokiem 2005. Tego rodzaju auta nie mają zwykle dużych przebiegów, są też zazwyczaj świetnie utrzymane. Wyznacznikiem ceny będzie zatem nie wiek samochodu, ale jego stan techniczny.

SUV albo crossover

W cenie do 40 tysięcy złotych możemy też zakupić modele uterenowione. Wśród nich znajdziemy starsze egzemplarze Mercedesa ML drugiej generacji (W164), który produkowany był w latach 2005-2011. Wszystkie auta tej serii mają napęd 4 × 4 i dostępne są w zasadzie wyłącznie w wersjach z silnikami widlastymi oraz automatyczną skrzynią biegów. Jeszcze inna opcja to zakup nieco większego i bardziej luksusowego modelu GL pierwszej generacji, który produkowany był od 2006 roku.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*