Car SPA, czyli dlaczego warto rozpieszczać swoje auto

Car SPA, czyli dlaczego warto rozpieszczać swoje auto
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dla jednych samochód to tylko środek transportu, dla innych to coś zdecydowanie więcej. Niezależnie od tego, czym jest nasze auto, warto dbać o jego stan w bardziej kompleksowy sposób, czyli w stricte detailingowym stylu. Korzyści, jakie niosą ze sobą regularne odwiedziny w auto SPA, nie ograniczają się bowiem jedynie do pięknego wyglądu samochodu w środku i na zewnątrz. Dlaczego warto to robić i co dokładnie kryje się za tą całą otoczką profesjonalnego auto detailingu? Wyjaśniamy.

Czym jest Car SPA?

W ciągu ostatnich lat auto detailing stał się bardzo popularny. Coraz więcej właścicieli samochodów decyduje się na profesjonalną formę kompleksowej pielęgnacji auta, a miejsca, gdzie można skorzystać z tego typu usług, określa się często mianem car SPA, na podobieństwo ośrodków SPA, w których ludzie regenerują swoje ciała. Na czym dokładnie polega taki turnus w SPA dla samochodów?

Auto SPA w przeciwieństwie do tradycyjnej myjni oferuje znacznie więcej niż tylko mycie i polerowanie karoserii. Tego typu miejsca są bowiem tworzone z myślą o tym, aby zadbać o każdy aspekt samochodu – począwszy od zewnętrznych, takich jak felgi, zaciski hamulcowe, lusterka, klamki oraz cała karoseria, a na elementach wnętrza skończywszy.

Koncepcja car SPA opiera się na dogłębnym czyszczeniu, odnawianiu i zabezpieczaniu każdego elementu pojazdu. A to z kolei nie tylko poprawia wygląd samochodu, ale przede wszystkim jest istotnym elementem dbania o jego kondycję techniczną i estetyczną. Samochód, który jest regularnie poddawany tak wielowymiarowej pielęgnacji, realizowanej z użyciem profesjonalnych środków, zachowuje dłużej swoją wysoką wartość, ponieważ jest utrzymywany w doskonałym stanie.

Jakie usługi oferuje Car SPA?

Usługi, na jakie można liczyć w SPA dla samochodów, to przede wszystkim:

  • dokładne mycie karoserii za pomocą bezpiecznych dla lakieru środków
  • głębokie czyszczenie wnętrza auta (w tym tapicerki i wszystkich pozostałych elementów)
  • profesjonalne polerowanie i woskowanie powierzchni

Car SPA oferuje również takie usługi jak renowacja reflektorów, regeneracja felg czy zabezpieczenie lakieru przed korozją. Wszystko to wykonane jest przez wyspecjalizowanych fachowców, którzy dysponują odpowiednim sprzętem, chemią samochodową  i wiedzą na temat pielęgnacji samochodów.

Dlaczego warto korzystać z Car SPA?

Fachowcy pracujący w SPA dla samochodów mają za zadanie zadbać o każdy detal auta. Wyspecjalizowane narzędzia i techniki pozwalają na usunięcie nawet najmniejszych zabrudzeń, które mogą negatywnie wpływać na wygląd i stan techniczny pojazdu.

Ponadto, jak już wcześniej wspomnieliśmy, regularne odwiedziny w car SPA pomagają utrzymać wartość auta przez dłuższy czas. Zadbany samochód, zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym, będzie zawsze wart więcej niż egzemplarz, któremu nie poświęcono aż tyle uwagi. Co więcej, usługi auto detailingu są zaprojektowane i realizowane w taki sposób, aby efekty były długotrwałe. Zastosowanie specjalistycznych środków do czyszczenia i konserwacji sprawia, że auto wygląda świetnie przez naprawdę długi czas.

Wszystko to sprawia, że car SPA jest miejscem, w którym samochód może zyskać zupełnie nowy blask. Samodzielne utrzymanie samochodu w takim stanie jest niezwykle czasochłonne. A przecież wszystko to można mieć zrobione szybko i dokładnie w profesjonalnym salonie, gdzie prawdziwi fachowcy zrobią to dużo lepiej, niż my.

Zdjęcia: vcentrum.pl

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*