Wysyłka paczki na terenie Europy – co sprawdzić?

Wysyłka paczki na terenie Europy – co sprawdzić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wysyłanie paczek pomiędzy krajami Unii Europejskiej lub Europy nie jest wcale skomplikowane i na szczęście zajmuje się tym sporo firm kurierskich. Jeżeli potrzebujesz więc skorzystać z usługi tego typu, istnieje szereg rozwiązań, z których możesz skorzystać.

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Nadanie paczki z Polski do Niemiec jest bardzo proste. Wszystko dlatego, że oba te kraje znajdują się w Unii Europejskiej, której państwa członkowskie połączone są szeregiem umów i praw przekładających się na codzienne usprawnienia. Jeżeli chcesz skorzystać z nadania paczki do Niemiec, jedynym, co musisz zrobić, jest odpowiednie zapakowanie i zaadresowanie paczki, a następnie zważenie i zmierzenie jej. Mając te dane, na stronie: https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-niemiec możesz wycenić wysłanie paczki. I to wszystko! Pozostaje Ci tylko opłacić zamówienia i zamówić kuriera, który odbierze paczkę z Twojego mieszkania i dostarczy ją prosto pod wskazany adres. Jeżeli jesteś ciekawy, ile mniej więcej może to kosztować, podpowiadamy, że niewielkie paczki (do jednego kilograma) wyślesz do Niemiec już za dwadzieścia kilka złotych. 

Wysyłka paczki do Anglii po Brexicie

Wyjście Anglii z Unii Europejskiej odbiło się głośnym echem wśród mieszkańców kontynentu. Obecnie większość oswoiła się już z tą sytuacją – co jednak Brexit zmienił w usługach kurierskich? Przede wszystkim, transport do Anglii jest obecnie bardziej skomplikowany niż w czasach, kiedy Wielka Brytania należała jeszcze do Unii Europejskiej. Zanim zatrudnisz kuriera, który odbierze Twoje zamówienie, musisz więc odpowiednio przygotować się do nadania paczki. Przede wszystkim, będziesz potrzebował numeru EORI (Wspólnotowego Systemu Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych). Tylko firma, która posiada taki numer, będzie mogła wwzieźć paczkę do Anglii – a więc właśnie tych uprawnień powinieneś szukać u kurierów. Musisz również sprawdzić, kto opłaci cło oraz opłaty prawne. Jeżeli zrobi to kurier, koszty prawdopodobnie będą wliczone w cenę. Kolejną rzeczą, co do której musisz się upewnić, jest kod HS, klasyfikujący wysyłany przez Ciebie towar. Jeszcze więcej na temat nadawania przesyłek do Wielkiej Brytanii dowiesz się tutaj: https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-anglii.

Wysyłka na Ukrainę – realia 2023

Państwem, które leży w Europie, ale nie należy jeszcze do Unii Europejskiej jest Ukraina. Obecnie, w okresie wojny na terenie tego kraju, wiele firm kurierskich zawiesiło działalność w tym obszarze, dlatego poza klasycznymi wymaganiami, które musisz spełnić, nadając paczkę poza granice Unii Europejskiej, warto również zorientować się, czy wybrani przez Ciebie kurierzy dotrą do miejsca docelowego. Z drugiej strony, nadanie przesyłki na Ukrainę jest nieco prostsze niż chociażby wysłanie paczkki do Anglii, a więcej szczegółów na ten temat znajdziesz pod adresem: https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-ukrainy.

Fot.: Mak/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*