Pierwszy egzemplarz nowej Skody Fabia zjechał z taśm produkcyjnych

Pierwszy egzemplarz nowej Skody Fabia zjechał z taśm produkcyjnych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

12 lipca pierwsza Fabia nowej generacji opuściła linię produkcyjną fabryki Skody w Mlada Boleslav. Najnowszy model charakteryzuje się przede wszystkim nową stylistyką, przestronnym wnętrzem oraz wysokim komfortem prowadzenia.

Wypuszczeniu pierwszego egzemplarza serii zawsze towarzyszą emocje. Nie inaczej było w przypadku najnowszej Fabii. Na przygotowanie do procesu produkcyjnego zainewstowano łącznie aż 110 milionów euro w szeroko zakrojoną modernizację i dalszą automatyzację procesów produkcyjnych w głównej fabryce Skody.

Warto wspomnieć, że pierwsze trzy generacje modelu Fabia dostarczono do klientów na całym świecie w ilości przekraczającej 4,5 miliona sztuk! To imponujący wynik, który potwierdza popularność i uznanie modelu.

Nowe wymiary modelu zostały podyktowane zastosowaniem platformy MQB-A0. Niemniej, inżynierom Skody udało się zachować wagę pojazdu zbliżoną do egzemplarzy poprzedniej generacji. Najnowsza Fabia zawiera wiele systemów wspomagania, które zazwyczaj zarezerwowane są dla wyższych segmentów.

Fabia posiada napęd na przednie koła i dostępna jest z manualną lub automatyczna 7-biegową skrzynią DSG.

(Fot. materiały prasowe Skoda)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*