Jak wybrać odpowiedni ośrodek szkolenia kierowców?

Jak wybrać odpowiedni ośrodek szkolenia kierowców?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W dzisiejszych czasach oferta ośrodków szkolenia kierowców jest naprawdę rozmaita. Klienci (potencjalni kandydaci na kierowców) mogą wybierać spośród wielu ofert. Dlatego warto dokonać właściwego wyboru firmy, której możemy powierzyć naszą przyszłość (i nasze pieniądze). Najlepszą reklamą dla ośrodków szkolenia kierowców jest oczywiście tzw. poczta pantoflowa. Najczęściej wybiera się szkołę nauki jazdy na podstawie rekomendacji innych osób, które prawdopodobnie korzystały z nich wcześniej i były zadowolone z ich usług. Nawet pozytywne opinie o konkretnej firmie warto sprawdzić samemu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze OSK?

Wybierając ośrodek szkolenia kierowców, należy również wziąć pod uwagę jakość infrastruktury oraz liczbę pojazdów, którymi dysponuje ośrodek. Plac manewrowy na którym przyszły kierowca ma się uczyć nie jest bez znaczenia. Warto zatem zwrócić uwagę na: jakość nawierzchni, oświetlenie,, jakość narysowanych na niej elementów, jakość pachołków i słupków używanych na placu. Wbrew pozorom są to bardzo ważne rzeczy, bowiem w WORD, czyli w miejscu w którym zdaje się egzamin praktyczny, wszystkie pachołki i tyczki są w dobrym czy też bardzo dobrym stanie. Oznacza to, że tyczki i pachołki nie powinny być połamane lub wybrakowane i powinny być równej wysokości. Szukając dobrego ośrodka szkolenia kierowców, warto przyjrzeć się ofercie https://www.oskefektlublin.pl/.

Flota pojazdów

Oczywiście dużą zaletą jest możliwość korzystania w ośrodku z takich samych pojazdów, jakie spotyka się na egzaminie państwowym. O wiele ważniejszy jest jednak stan takich pojazdów. Podobnie jak w przypadku jakości przestrzeni manewrowej, szkolenie w starym, starzejącym się pojeździe może być trudne, a przynajmniej może nie być łatwe zaraz po rozpoczęciu jazdy w terenie. WORD zazwyczaj obsługuje nowe pojazdy, które są często wymieniane i dobrze utrzymane, więc różnica między prowadzeniem pojazdu w złym stanie, a pojazdem w dobrym stanie może być bardzo duża, szczególnie dla początkujących kierowców.

Czy egzamin można zdawać pojazdem z OSK?

Ośrodki szkolenia kierowców mają teraz dodatkowe możliwości wyróżnienia się na tle konkurencji. Po nowelizacji prawa można już przystąpić do egzaminu w pojeździe szkoleniowym. Niestety w większości przypadków opłaty muszą być uiszczane w całości do WORD, co zwiększa koszty (chociaż egzaminy nie są przeprowadzane na ich własnej flocie). Dodatkowym kosztem jest w tym przypadku wynajem samochodu szkoleniowego do egzaminu państwowego (opłata ta może być wliczona w cenę kursu).

Fot.: Jan Baborák/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*