Czy sprowadzanie używanych aut z Niemiec przestaje się opłacać?

Czy sprowadzanie używanych aut z Niemiec przestaje się opłacać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Według oficjalnych statystyk – w ubiegłym miesiącu, cena samochodu używanego sprzedanego na terenie Niemiec osiągnęła rekordowy pułap 22 258 euro. Przeliczając na złotówki to trochę ponad 100 tysięcy złotych! Co się stało z rynkiem samochodów używanych?

W przypadku zawirowań gospodarczych w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, możemy śmiały pójść va bank wysuwając tezę o wpływie pandemii na fluktuacje rynkowe. Nie inaczej jest w przypadku importu niemieckich samochodów. Poza tym, że samochody naszych zachodnich sąsiadów są łakomym kąskiem dla wielu europejskich krajów, to okazuje się, że w ciągu ostatnich miesięcy popyt na używane aut wzrósł także wśród samych Niemców.

Z powodu epidemii koronawirusa, wiele osób zdecydowało się zrezygnować z powszechnej komunikacji miejskiej lub usług carsharingu by przesiąść się do własnych używanych czterech kółek. Na domiar złego, z powodu problemów gospodarczych spada również ilość samochodów trafiających na tamtejszych rynek – osoby prywatne i przedsiębiorstwa odsuwają od siebie zamiary wymiany aut na nowe.

(Fot. Pixabay)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*