Istnieje wiele sposobów, dzięki którym wydatki związane z tankowaniem auta nie będą stanowiły znacznego obciążenia domowego budżetu. Osoby zmotoryzowane coraz częściej wybierają bank kierowcy, co pozwala na uzyskanie dodatkowych rabatów czy dostęp do wartościowych programów lojalnościowych.
Bank kierowcy – czyli co?
Bank kierowcy to nic innego jak bank związany z konkretnym producentem samochodowym, np. Toyota. Choć oferta takiej instytucji skierowana jest do każdego klienta, na dodatkowe względy mogą liczyć osoby zmotoryzowane – szczególnie posiadające auta marki Toyota lub przymierzające się do sfinansowania pojazdu od tego producenta.
Jak płacić mniej za tankowanie pojazdu z bankiem przyjaznym kierowcy?
Zastanawiasz się, co bank kierowcy ma wspólnego z możliwością poczynienia oszczędności w związku z tankowaniem pojazdu? Okazuje się, że poprzez korzystanie z produktów finansowych faktycznie można sporo zyskać.
- Dołącz do programu lojalnościowego
Jego przykładem może być program Tankuj Korzyści skierowany do posiadaczy Moto Konta z oferty Toyota Banku. Wystarczy pobrać specjalną aplikację, aby móc uzyskać zwrot kosztów tankowania auta – cashback wynosi nawet do 10%.
- Skorzystaj z rabatów
Jeśli w ramach tego samego programu lojalnościowego zdecydujesz się wziąć Kredyt niższych rat Toyota Easy, wówczas możesz otrzymać zwrot do 600 zł. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczysz na tankowanie auta – taka kwota powinna ci wystarczyć nawet na 2-3 miesiące w przypadku optymalnego korzystania z samochodu.
Jak jeszcze możesz oszczędzać na paliwie?
Korzystanie z oferty banku kierowcy to tylko jeden ze sposobów na obniżanie kosztów tankowania pojazdu.
- Pomyśl o zmianie auta na wersję hybrydową lub elektryczną
W przypadku samochodów hybrydowych zużycie benzyny będzie dużo niższe w porównaniu z autem z silnikiem benzynowym. Natomiast pojazd elektryczny sprawi, że na stacjach benzynowych będziesz pojawiał się bardzo rzadko – jednak tylko po to, aby zrobić sobie przerwę podczas podróży.
- Wprowadź zasady ekonomicznej jazdy
Celem ekonomicznej jazdy jest ograniczenie spalania paliwa przy przejechaniu optymalnej ilości kilometrów. Nie jest to trudne zadanie – szczególnie, jeśli znasz zasady ecodrivingu.
Należy zatem pamiętać m.in. o: utrzymywaniu możliwie stałej prędkości, hamowaniu silnikiem, unikania przejazdów na krótkich trasach, zmianie biegów adekwatnie do prędkości osiąganej przez pojazd.
Pamiętaj jednak, że oszczędności wynikające z ecodrivingu nie zawsze będą wyraźnie zauważalne. Wiele zależy od tego, jak bardzo ekonomicznym będziesz kierowcą.
Zdjęcie główne: materiał od klienta